KÜMES SİSLEME VE DEZENFEKTAN SİSTEMLERİ

Kümes Sisleme

KÜMES SİSLEME VE DEZENFEKTAN SİSTEMLERİ

Sisleme nemlendirme firması olarak kümes ve ahırlarda dezenfekten sistemi olarak geliştirmiş olduğumuz yüksek basınçlı sisleme dezenfekte sistemi 100 barlık yüksek basınçlı pompalar ile paslanmaz çelikten üretimini yapmış olduğumuz 150 bar basınçlı borular ve yine 316 kalite paslanmaz nozullar ile ortamda sisleme sistemi ile homojen olarak kümesin tamamını dezenfekte yapılabilmektedir. Sistem kurulumu kolaydır bakım maliyeti çok düşüktür yıllarca sorunsuz olarak kümes ve ahırlarınızı dezenfekte yapabilirsiniz. Ayrıca sisleme sistemi ile aynı zamanda yaz aylarında kümeslerde serinletme yapılabilmektedir.

Kümes temizliği ve dezenfekte gibi kavramlar günümüzde çokça aranan cevaplardan biridir. Peki, kümes temizliği ve dezenfekte nasıl yapıyoruz? Ne yapmalıyız? Kümes temizliğinde dikkat etmemiz gereken konulardan bir tanesi zaman dilimidir. En çokta bu konu gündeme gelir ne aralıklarda temizlik yapmalıyım? Aslında tüm bunların tek bir açıklaması vardır. Sizce? Gözünüzle görebileceğiniz durumlar hissedebileceğiniz bir ortam söz konusu kümese girdiğinizde rahatsız edici bir hava boğuk bir ortam hisseder görürseniz demek ki temizlik zamanı gelmiştir. Bu kadar basit aslında ortalama olarak bir iki ay olmak üzere temizlik yapılabilir. Kümeslerde bu durum hayvan sayısına göre değişkenlik gösterir. Bu şekilde bir arayışa girmenize gerek yok kendiniz ayarlayın kendiniz gözlemleyin ve uygulayın. Dikkat etmeniz gereken temizliğin gecikmesi durumunda hayvanlarda solunum yollarında görülebilecek hastalıklar çıkmasıdır. Ve farklı şekillerde hastalıklara da yol açabilirsiniz. Kümes temizliği sonrası yapmanız gereken çalışmalardan birisi ise dezenfektedir. Dezenfekte yaparak bakterilerden ve ölümcül canlılardan kurtulabilirsiniz. Kümesinizi hastalıklara karşı dirençli kılarsınız. Temizlik sonrası yapmanız gerekenler ise şöyle:

1) Dezenfekte ilacı ile dezenfekte işlemini gerçekleştirmek

2) Bulunan ortama kireç serpiştirmek

3) Talaş yada buna benzer maddeller ile kümes tabanını kaplamak

Nasıl Çalışır ?

Basınçlı suyun nozullara gönderilerek 5 ila 15 mikron boyutlarda parçalanması ve ortama püskürtülmesi sağlanır. Bu süreç sonunda ortamdaki nem oranı artmaya başlar. Sistem tamamen doğayı taklit ettiğinden dolayı ürünlerinizde her hangi bir sorun yerine daha kaliteli sonuçlar almaktasınız. Detaylı bilgi için müşteri hizmetlerimizden bilgi alabilirsiniz.

Kurulum Ve Montaj?

Yapılacak olan ücretsiz keşif sonucunda sizin için en ideal sistem kurulumu sağlanmaktadır. Diğer sistemlere nazaran daha ekonomik olan sistemimizi yıllarca gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Geniş servis ağımız sayesinde servis sıkıntısı yaşamadan işletmenizin çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Ücretsiz Keşif ve Fiyatlandırma İçin Lütfen Arayın!...

0212 546 55 46